0:55

07 декабря

межбанкпокупкапродажа
USD27.1927.42
EUR30.70 31.10
RUB0.320.38

Чи має право платник податку на податкову знижку за навчання, якщо отримує освіту в декількох навчальних закладах (у тому числі за кордоном)?

Чи має право платник податку на податкову знижку за навчання, якщо отримує освіту в декількох навчальних закладах (у тому числі за кордоном)?

Платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, суму коштів, сплачених платником податку на користь закладів освіти для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім'ї першого ступеня споріднення, який не одержує заробітної плати (п.п.166.3.3 ст.166 Податкового кодексу України (далі - ПКУ)).
Податкову знижку може отримати виключно резидент, який має реєстраційний номер облікової картки платника податку, а також резидент - фізична особа, яка через свої релігійні переконання відмовилася від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомила про це відповідний контролюючий орган і має про це відмітку у паспорті (пп.166.4.1 ст. 166 ПКУ) .
Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації (п.п.166.1.2 ст.166 ПКУ).
Нормами ПКУ встановлено: загальна сума податкової знижки не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата, зменшена з урахуванням положень п.164.6 ст.164 ПКУ.
Отже, платник податків, який навчається в декількох навчальних закладах України, за умови виконання всіх умов, передбачених Податковим кодексом, має право скористатися податковою знижкою за навчання.
Водночас, платники податків, які навчаються за кордоном, не мають права на податкову знижку в частині витрат у вигляді суми коштів, сплачених на користь закордонних закладів освіти.
Ірина Воротинцева
головний державний інспектор

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Код: Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код
Введите код:

Свежие новости

18:00
06 дек
Наміряв і втік: у Херсоні молодик намагався вкрасти пару кросівок
16:30
06 дек
В Херсоне директор магазина заплатит 34 тыс грн штрафа за несоблюдение карантинных правил
15:00
06 дек
В Херсоне продолжают сносить назаконные металлические гаражи
13:30
06 дек
Мінімум 180 тисяч мешканців Херсонщини потребуватимуть лікування постковідного синдрому, – лікар
12:00
06 дек
Гдe нa Xepcoнщинe пoявятcя плaтныe aвтoдopoги
10:30
06 дек
Во вторник в Херсоне на некоторых улицах будет напряженка с водой
09:00
06 дек
Херсонська область переходить у “жовту” зону карантину
16:30
05 дек
Ночью в Херсоне горел частный дом
15:00
05 дек
На Херсонщині протягом тижня народилися 130 дітей
13:30
05 дек
На КПВВ “Каланчак” надають нові послуги: тепер там можна отримати щеплення
12:00
05 дек
В центре Херсона – прорыв теплотрассы: вода льется рекой
10:30
05 дек
Новая арт-локация от херсонских художников открылась в Гончаровке
09:00
05 дек
На Херсонщині за минулу добу виявили 150 хворих на COVID-19: географія поширення
18:00
04 дек
Херсонські прикордонники затримали жителя Криму, який намагався перевезти психотропні речовини
16:30
04 дек
Вандалы разгромили парк в Херсоне
15:00
04 дек
Правила карантина никто не отменял - полиция Херсонщины продолжает проверки в транспорте и общественных местах
Больше новостей