DataLife Engine > Свежие новости / ОБЩЕСТВО > В Україні затвердили Державну соціальну програму протидії торгівлі людьми на період до 2020 року

В Україні затвердили Державну соціальну програму протидії торгівлі людьми на період до 2020 року

В Україні затвердили Державну соціальну програму протидії торгівлі людьми на період до 2020 року

Метою програми є запобігання торгівлі людьми, підвищення ефективності виявлення осіб, які вчиняють такі злочини або сприяють їх вчиненню, а також захист прав осіб, постраждалих від торгівлі людьми, особливо дітей, та надання їм допомоги.
Програма передбачає ряд способів розв’язання проблеми торгівлі людьми та захисту осіб, постраждалих від неї.

Зокрема, планується законодавчі зміни, а саме: удосконалення процедури виявлення і встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, та покладання повноважень щодо надання такого статусу на місцеві державні адміністрації та органи місцевого самоврядування. Також планується зміни у частині забезпечення відповідності процедури встановлення статусу і надання допомоги іноземцям та особам без громадянства, особам які постраждали від торгівлі людьми, базовим принципам дотримання прав людини та міжнародним зобов’язанням України у сфері протидії торгівлі людьми. Також на законодавчому рівні вдосконалюватимуть інші питання цієї сфери.

Крім цього, Програма передбачає удосконалення процедури взаємодії правоохоронних органів з іншими державними органами влади в частині протидії торгівлі людьми. Також будуть розроблені та затверджені критерії ідентифікації осіб, які постраждали від торгівлі людьми, продовжена профілактична робота, спрямована на попередження протидії торгівлі людьми, особливо серед внутрішньо переміщених осіб.

Програма також передбачає проведення інформаційно-освітніх заходів щодо інформування населення про запобігання ризикам потрапляння у ситуації торгівлі людьми та про можливості отримання комплексної допомоги від суб’єктів взаємодії, які проводять заходи у сфері протидії торгівлі людьми.

Також відповідно до Програми буде посилена координація роботи з виявлення та ідентифікації осіб, які постраждали від торгівлі людьми, на всіх рівнях із чітким визначенням повноважень координаційних рад з питань протидії торгівлі людьми та проведення на обласному й районному рівні мультидисциплінарних навчань з питань надання допомоги таким особам.

Важливо, що Програмою передбачено урахування нових викликів торгівлі людьми, що виникли внаслідок збройного конфлікту на сході України.Вернуться назад