DataLife Engine > Свежие новости / ПРОИСШЕСТВИЯ > Нацбанк озвучив прогноз по ВВП та інфляції

Нацбанк озвучив прогноз по ВВП та інфляції

Нацбанк озвучив прогноз по ВВП та інфляції

Нацбанк оновив прогноз падіння ВВП України за підсумками поточного року до 6% .У наступному році чекають поліпшення.

У Національному банку України прогнозують, що економіка України за підсумками року скоротиться на 6%. Про це йдеться в щоквартальному інфляційному звіті регулятора.

При цьому, Нацбанк очікує зростання ВВП України на рівні 4% вже з наступного року. Також НБУ очікує прискорення інфляції до 4,7% до кінця поточного року і наближення її до середньострокової мети Національного банку 5% в наступні роки.

У той же час в НБУ вважають, що стимулюючі заходи центробанку і уряду підтримали бізнес-активність і приватне споживання.

У Нацбанку додали, що в зв'язку з ослабленням карантину, поступове відновлення і внутрішньої, і світової економічної активності почалося вже в травні. Однак, її відновлення стримували збереження окремих обмежень в умовах адаптивного карантину і погіршення матеріального становища домогосподарств і фінансових результатів бізнесу.

В НБУ очікують, що відновлення економічної діяльності за видами відбуватиметься нерівномірно. Зокрема, найбільш постраждалі від карантину галузі (сфера послуг, торгівля і транспорт) частково відновляться вже в третьому кварталі, однак через зниження споживчого попиту на докризові показники не вийдуть.

В експортних галузях відновлення відбудеться одночасно зі зростанням світового попиту вже в наступному році.

Відзначається, що сільське господарство очікувано буде серед видів економічної діяльності, которіе найменше постраждали безпосередньо від карантинних обмежень. У той же час, у зв'язку з погодними умовами цього року очікуються дещо менші обсяги урожаю.

Також в НБУ підкреслили, що IT-сектор і внутрішній туризм отримують нові стимули для розвитку. В IT відзначаються проекти по організації віддаленої роботи.Вернуться назад