DataLife Engine > Свежие новости > Аграрії Херсонщини відмовляються від вирощування нуту

Аграрії Херсонщини відмовляються від вирощування нуту

Аграрії Херсонщини відмовляються від вирощування нуту

У аграріїв Херсонщини згас інтерес до нуту. За даними департаменту розвитку сільського господарства і зрошення Херсонської ОДА, його на невеликих площах минулої весни висіяли всього 4 сільгосппідприємства під Херсоном, а також в Каховському та Бериславському районах. Урожайність становить від 10 ц/га на богарі до 15 ц/га на зрошенні, що хліборобів не задовольняє.

"Це не врожай", - говорить директор ДП «Дослідницького господарства "Асканійське"» Віктор Найдьонов, успішно виростивши нут на експериментальному майданчику в 20 га.

"При дотриманні агротехнологій, нут в умовах Херсонщини може давати такі ж гарні врожаї, як і на своїй батьківщині. Ми в цьому переконалися на власному досвіді, оскільки вирощуємо цю культуру ще з 2017 р І знаємо, що попит на неї в світі стабільно високий .

У тій же Туреччині нут другий за поширеністю після пшениці. З нього варять супи, готують другі страви, навіть солодощі. І внутрішній попит на нут в Україні ще не сформувався, а його експорт супроводжується рядом складнощів ", - говорить директор Інституту зрошуваного землеробства Раїса Вожегова.

Якби ціна трималася на 50 тис. грн. за тонну, фінансова віддача дала б можливість заробити. Але закупівельні ціни на нут році впали до 12-20 тис. грн. за тонну, а це - мізер.

Справа в тому, що нут «експортно орієнтований». А посередницькі фірми, які купують його для вивезення а кордон, орієнтуються на суднові партії - від тисячі тонн.Вернуться назад