DataLife Engine > Свежие новости > Через Україну до ЄС проїхав перший контейнерний поїзд із Китаю

Через Україну до ЄС проїхав перший контейнерний поїзд із Китаю

Через Україну до ЄС проїхав перший контейнерний поїзд із Китаю


Територією України проїхав перший контейнерний поїзд із Китаю до Польщі. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив голова правління АТ "Укрзалізниця" Євген Кравцов, передає УНН.

"Транзит повертається. З символізмом в новому році. 39 годин і 54 хвилини територією України їхав перший контейнерний поїзд з Китаю до Польщі", - написав Кравцов.

Повідомляється, що вперше поїзд їхав широкою колією LHS без перевантаження на кордоні, а зустрічали його колеги у польському Славкуві.

"Маршрут "Китай-ЄС" транзитом Україною є надійним, дешевшим та зручнішим для всіх учасників цього логістичного ланцюга. А цей поїзд - гарний знак і перша важлива ластівка в організації масштабних проектів з Китаєм та Середньою Азією для "Укрзалізниці", - додав Кравцов.

Він також зазначив, що в "Укрзалізниці" є ряд переваг для таких маршрутів і їх розвитку в майбутньому, так як це може бути частиною сухопутного маршруту, морського і маршруту ТМТМ (Транскаспійський міжнародний транспортний маршрут).

Проте глава компанії визнає, що транзитні перевезеннґ по території країни в цілому продемонстрували зниження обсягу.

"З 2008 року щороку обсяг транзитних перевезень Україною падає. Транзит з Китаю до країн ЄС має ряд штучних перепон з політичним забарвленням. Це питання не бізнесу, а геополітики", - написав Кравцов.Вернуться назад