DataLife Engine > Свежие новости / Актуально > Літературна лоція Дніпрової Чайки

Літературна лоція Дніпрової Чайки

Літературна лоція Дніпрової Чайки

1 листопада – день народження Дніпрової Чайки, письменниці, перекладачки, фольклористки, громадської діячки, ім’я якої носить Херсонська обласна бібліотека для дітей. Тож цими днями бібліотека проводить імпрези, присвячені нашій видатній землячці.

З нагоди 158-ї річниці письменниці у книгозбірню завітали студенти вищого професійного училища сервісу та дизайну. Студенти стали учасниками бібліотечної лоції, яка провела їх шляхами життя та творчості Людмили Василевської-Березіної. У кожному відділі учасники заходу виконували завдання та дізнавались цікаві факти про письменницю.

У секторі літератури іноземними мовами студенти обирали книги, написані тими мовами, з яких перекладала Дніпрова Чайка, а це французька, польська, шведська, англійська, російська. У відділі для дошкільників та молодших школярів – знайомились із дитинством Людмили, яка залюбки слухала батькові казки та мріяла стати вчителькою. В автобіографічних матеріалах Дніпрова Чайка згадувала, що до семи років «уже прочитала багато книжок батькових і почала складати деякі вірші, наслідуючи чомусь індостанських поетів». В бібліотечному Інтернет-центрі учасники заходу повинні були зіставити події із життя письменниці та місця, в яких вони відбувались.

Наступним пунктом у маршруті стала читальна зала, де студенти слухали листи, адресовані Дніпровій Чайці, та вгадували, від кого зі славетних діячів літератури й мистецтва вона їх отримала. А ще – переглянули видання творів письменниці, книги про неї та світлини з родинного архіву, що експонуються на створеній з нагоди пам’ятної дати виставці.

Особливий успіх мав у студентів фрагмент літературної вистави, присвяченої унікальній українській письменниці, образ якої створила Вікторія Сломчинська, та декламація поезій у прозі, які сміливо можна назвати мистецьким експериментом Дніпрової Чайки.

Головний бібліотекар Юлія Чернієнко презентувала медіа-ресурс «Вітальня Дніпрової Чайки» – авторський веб-проєкт провідних фахівців бібліотеки, розміщений на веб-сайті закладу.

Наприкінці заходу студенти успішно пройшли тест – ігровий компонент веб-проєкту: безпомилково відповіли на 19 запитань із 21. Тож впевнено можна стверджувати, що Дніпрова Чайка живе, вражає, надихає та окрилює сучасників!Вернуться назад