9:36

08 августа

межбанкпокупкапродажа
USD27.6227.91
EUR32.18 32.80
RUB0.330.38

Інклюзія: Берислав показав, як потрібно об’єднуватися заради майбутнього!

Інклюзія: Берислав показав, як потрібно об’єднуватися заради майбутнього!

«Діти – це квіти життя…» Антуан де Сент-Екзюпері


Як і квіти, кожна дитина потребує індивідуального підходу в догляді, розвитку і вихованні. Передусім, це стосується дітей з особливими потребами. Щоб бути незалежними та брати активну участь у суспільному житті, їм необхідна особлива допомога. Та попри це, такі дітки не мають бути відокремленими від своїх однолітків та всього суспільства. Навпаки, вони повинні навчатися в загальноосвітніх закладах, так би мовити, перебувати в атмосфері повноцінного духовного життя школи.

Інклюзивна освіта, впровадження якої стало обов’язковим в усіх навчальних закладах з вересня 2018 року, стирає кордони і нівелює відмінності між дітьми. Тобто створюються такі умови, за яких «особливість» фактично не відчувається обома сторонами.

Нагадаємо, за ініціативи голови облради Владислава Мангера Херсонська обласна рада ініціювала надання консультативно-методичної допомоги по впровадженню інклюзії.

У рамках моніторингу стану впровадження інклюзивного навчання на території Херсонської області робоча група, провівши окрему роботу в Херсоні, відвідала м.Берислав. У Бериславських освітніх закладах (дошкільному навчальному закладі №3 (ясла-садок) комбінованого типу та опорному закладі повної загальної середньої освіти) інклюзія діє вже два роки. Батьки відзначають, що за час перебування на інклюзивній формі навчання їх діти значно додали в розвитку та соціалізувалися. Найбільше радіють батьки особливих дітей, які раніше перебували в інтернатних закладах. За їх словами, забирали дітей, які не знали елементарних речей, властивих для їх віку, та у закладах вони всьому навчилися. Сьогодні діти з особливими потребами щиро радіють життю, із задоволенням спілкуються зі своїми однолітками, беруть активну участь у святкових заходах та обирають майбутню професію.

Впровадження інклюзивної реформи фінансується з державного бюджету шляхом надання відповідної субвенції. Так, протягом 11 місяців 2019 року для проведення (надання) корекційно-розвиткових занять (послуг) в класах та групах з інклюзивною формою навчання використано 123,080 тис. грн у Бериславському опорному закладі повної загальної середньої освіти та 16,117 тис. грн у Бериславському дошкільному навчальному закладі № 3 (ясла-садок). Окрім цього, на придбання спеціальних засобів корекції психофізичного розвитку, обладнання, дидактичного матеріалу та особливих наочних засобів для виконання індивідуальних програм розвитку дитини у школі було використано 91,542 тис. грн (придбано 5 ноутбуків, 4 проектора та дидактичний матеріал), а в дитячому садочку – 9,450 тис. грн (придбано ігровий комплекс: роликовий масажер, двосторонній масажер для порожнини рота, ігровий набір театр, набір карток і постерів емоції-почуття, бізі дім, мат-килимок ігровий, стерилізатор, гра для мовного дихання магічна кулька).

Та найголовніше у цьому процесі – люди. Завдяки тісній та продуктивній співпраці керівників вищезазначених закладів з місцевими органами влади інклюзія фінансується і з місцевого бюджету. За останні роки з бюджету м.Берислав, зокрема, на потреби дитячого садка було виділено близько 1 млн грн, які були вкладені в капітальний ремонт дитячих груп, харчоблоку, прального приміщення, забезпечення усіх груп гарячою водою та придбання нового устаткування. Також за рахунок місцевого бюджету було введено штатні одиниці двох асистентів вихователів та вихователів інклюзивних груп.

«Для чого ми живемо і навіщо прагнемо до кращого? Звичайно, тільки заради дітей! Тому ми, чиновники, намагаємось забезпечити нове покоління усім необхідним як в дитячому садку, так і в школі», – така принципова позиція міського голови та усього депутатського корпусу.

Є в Бериславі й інклюзивно-ресурсний центр (далі – ІРЦ). Тут фахівці проводять комплексну оцінку освітніх потреб дитини, надають послуги психолога, дефектолога, вчителя-логопеда, вихователя лікувальної фізкультури та допомагають у розвитку дітей з особливими освітніми потребами. Двері ІРЦ завжди відкриті як для дітей та їх батьків, так і для викладацько-педагогічного складу. Бериславці – лідери інклюзивної реформи та мають найкращі показники по всіх напрямках, але вони не соромляться задавати питання і продовжують проходити спеціальні навчання та підвищення кваліфікації, адже немає межі досконалості та професіоналізму.

6 грудня відбулася щотижнева підсумкова нарада членів робочої групи. Головуюча на нараді заступниця голови Херсонської обласної ради Оксана Рукавішнікова заслухала звіти фахівців, які не стримували емоцій, розповідаючи про високий рівень впровадження інклюзивних методів роботи у закладах освіти Бериславського району. На думку Оксани Олександрівни, позитивний результат досягається не тільки досконалим знанням методики, потрібні ще любов до справи з боку педагогів, зацікавленість батьків та підтримка місцевої влади.

"Вважаю, що гарні враження від інклюзивного простору Бериславського району мають бути поширені, про них треба розповідати у засобах масової інформації. Батьки, педагоги, громада мають знати, що ведеться дуже серйозна робота. Це приклад того, як колектив не шукає причин та проблем, а робить з душею свою справу, – зазначила Оксана Рукавішнікова.

Довідка. Комунальна установа «Інклюзивно-ресурсний центр» Бериславської районної ради знаходиться за адресою: м.Берислав, вул.Шкільна, б.49. Контактний телефон: (0554) 67-55-00. E-mail: [email protected] Чимало корисної інформації можна знайти на офіційному сайті Бериславського ІРЦ та сторінці в Фейсбук.

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Код: Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код
Введите код:

Свежие новости

09:03
08 авг
B Xepcoнe пpoйдут copeвнoвaния пo вeйкбopдингу
19:23
07 авг
На Херсонщині суха та спекотна погода стає причиною частих пожеж
18:21
07 авг
В Скадовске пенсионеры осваивают компьютер
18:19
07 авг
В Бериславском районе найден артефакт, относящийся к 14-му веку
17:19
07 авг
Підприємців попереджають про шахраїв
16:17
07 авг
Профільна комісія: зміни до Правил користування маломірними суднами, будівництво мостопереходу та розвиток аеропорту
15:15
07 авг
У Херсонському державному університеті працює «гаряча лінія»
14:13
07 авг
Скасовується сплата ПДФО з пенсій фізичних осіб, розмір яких перевищує 10 розмірів прожиткового мінімуму
13:11
07 авг
Херсонський апеляційний суд перейшов на особливий режим роботи
12:09
07 авг
229 членів сімей загиблих учасників АТО/ООС отримали матеріальну допомогу
11:07
07 авг
Генічани задекларували майже 33 мільйони гривень доходів
10:05
07 авг
В Херсоне выявлено 13 новых случаев COVID-19
09:03
07 авг
Консультують фахівці Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі
19:23
06 авг
В Потемкинском сквере Херсона восстановили и запустили фонтан
18:21
06 авг
В Скадовске стартовал проект «Черноморское побережье – без мусора»
17:19
06 авг
На Херсонщині тривають профілактичні заходи «Безпечне шосе»
Больше новостей