15:32

30 мая

межбанкпокупкапродажа
USD25.0225.05
EUR27.6827.71
RUB0.3910.392

«Лідери змін»: обласний форум молодих бібліотекарів Херсонщини пройшов у Генічеському районі

«Лідери змін»: обласний форум молодих бібліотекарів Херсонщини пройшов у Генічеському районі

4-6 червня 2019 року на березі Азовського моря у с. Стрілкове Генічеського району Херсонської області відбулася справжня бібліотечна подія року. Це – обласний форум молодих бібліотекарів Херсонщини «Лідери змін» – унікальна можливість у неформальній обстановці креативно та з користю провести час із однодумцями й отримати реальні навички та досвід.

Організаторами заходу виступили: Управління культури Херсонської обласної держадміністрації (надало фінансову підтримку успішному проведенню заходу), Херсонське обласне бібліотечне товариство, КЗ «Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара» ХОР, відділ культури Генічеської районної держадміністрації, Стрілківська сільська рада. Партнер обласного Форуму – пансіонат «Сокіл», який гостинно приймав організаторів та учасників.

Програма була дуже насиченою. 4 червня, під час реєстрації, учасники заходу, а також відпочиваючі пансіонату традиційно знайомилися з виставкою творів декоративно-прикладного мистецтва майстрів Генічеського району. А о 14:00 відбулося урочисте відкриття форуму. Зі вступним словом звернулася Надія Коротун, директор Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара. Також із вітальними словами виступили почесні гості. Світлана Думинська, начальник Управління культури Херсонської облдержадміністрації, привітала учасників та гостей форуму, наголосила на важливості таких зібрань, окремо привітала молодь, що знаходилась в залі. Гульнара Бекірова, заступник голови Генічеської районної держадміністрації, та Сергій Коржевий, керуючий справами Генічеської районної ради, також подякували присутнім за те, що вони знайшли час приїхати на захід, і побажали творчих звершень та плідної праці.

Вікторія Сухорукова, начальник відділу культури Генічеської державної адміністрації та Олександр Пономарьов, голова Стрілківської сільської ради, щиро вітали учасників форуму на гостинній генічеській землі, бажали плідної роботи, креативного мислення, дружнього спілкування, нових знайомств.

Після офіційної частини розпочалася установча сесія. «Публічне управління бібліотеками: зарубіжний досвід для України» – саме таку назву мав виступ С.В.Думинської. Світлана Віталіївна поділилась досвідом зарубіжних бібліотек щодо обслуговування окремих, навіть нестандартних, груп населення, зокрема, безбатченків. Ірина Шевченко, кандидат педагогічних наук, доцент, директор Центру неперервної культурно-мистецької освіти НАКККіМ, віце-президент УБА (м.Київ), наголосила, що бібліотека сьогодні – це третє місце для людини (після роботи та рідної оселі), навела приклади успішного розвитку книгозбірень, підкреслюючи, що лише активна життєва позиція бібліотекарів, особливо молодих, визначатиме подальше існування бібліотечної інституції. Георгій Саприкін, директор Державної бібліотеки України для юнацтва, кандидат педагогічних наук, доцент, зупинився на питаннях ефективності та якості як домінантах успішної діяльності бібліотек. Про сучасний стан та перспективи взаємовідносин між українськими видавництвами і бібліотеками розмірковував у своєму виступі Олександр Афонін, президент Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів.

Н.І.Коротун у своїй презентації зупинилась на бібліотечному форматі кадрової молодіжної політики, розповіла про досвід Гончарівки у роботі з молодими бібліотекарями.

На цьому перший день не закінчився. На учасників та відпочиваючих чекала вечірня дозвіллєва програма за участю колективів Генічеського району. Господарі влаштували справжнє свято з піснями і танцями, а переповнена актова зала дякувала артистам бурхливими оплесками.

Другий день семінару був ще більш насиченим та плідним. Розпочався він мотиваційною сесією. Про співпрацю видавництва «Ранок» (м.Харків) йшла мова у виступі Євгенія Олександрова, керівника відділу збуту видавництва. Євгеній Владиславович вручив невеликі бібліотечки трьом книгозбірням: Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара, Генічеській центральній районній бібліотеці, Великоолександрівській центральній районній бібліотеці. Питання діловодства, як засобу менеджменту в бібліотеці, розглянула в своїй презентації Надія Синиця, учений секретар Хмельницької ОУНБ. Нащо потрібні інновації в бібліотеках – про це розмірковував у своєму виступі Г.А.Саприкін.

Серпантин проектів молодих бібліотекарів Херсонщини викликав значний інтерес всіх учасників. Переможці конкурсу Херсонського обласного бібліотечного товариства – Світлана Гайдай, провідний бібліотекар міської бібліотеки для дітей Новокаховської ЦБС, та Тетяна Жук, бібліотекар Новопавлівської сільської бібліотеки-філії Каланчацької ЦБС, – поділились своїми думками щодо бачення місця бібліотеки та професії бібліотекаря в сучасному суспільстві. Про роботу справжньої кіношколи на базі бібліотеки розповів учасникам форуму Володимир Рагульський, бібліотекар І категорії бібліотеки-філії №3 Херсонської ЦБС. Важливою є акторська складова професії бібліотекаря, – вважає Віталіна Волкова, завідувачка сектором соціокультурної роботи Гончарівки. І довела це разом з молодими бібліотекарями під час практичних завдань.

Після цього розпочався третій модуль – «День ігор». Поштовхом до творчості всіх учасників форуму стали ігри-розминки. Бібліотекарі намагалися збудувати громаду щасливих людей і визначили, що, лише об’єднавши зусилля, можна досягти бажаного результату.

Третій день форуму відкрила імідж-сесія. Велику зацікавленість учасників викликав майстер-клас від лідерів бібліотечної справи України «Як зростити в собі професіонала». Власними історіями успіху ділились І.О.Шевченко, Н.М.Синиця, Н.І.Коротун. Про цікаві інноваційні знахідки бібліотек області йшла мова під час печі-кучі «25 лідерів – 25 знахідок».

Всі учасники форуму одержали сертифікати про проходження навчання, свідоцтва про перемогу в номінаціях. А також – незабутні враження та неабиякий досвід. Бібліотекарі отримали гарний старт для подальшої роботи і багато нового матеріалу, пообіцяли впроваджувати та застосовувати цінні знання у своїх районах, подякували організаторам форуму. Молоді бібліотекарі зізналися, що така форма роботи, поєднання молодості та досвіду, невимушена атмосфера та живе спілкування руйнують будь-які перешкоди для взаєморозуміння і спонукають до творчості.

Бібліотека Гончара висловлює подяку за допомогу в організації і проведенні заходу всьому Генічеському району, зокрема, Вікторії Сухоруковій, та Стрілківській сільській раді, її голові Олександру Пономарьову, Вірі Стрєльцовій, директору Генічеської районної центральної бібліотеки. Організатори та учасники вдячні керівництву пансіонату «Сокіл» за гостинний прийом і сподіваються, що проведення форуму молодих бібліотекарів області стане традицією!

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Код: Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код
Введите код:

Свежие новости

14:51
30 май
До конца года украинским гастарбайтерам придется вернуться домой и искать источник заработка тут - эксперт
13:24
30 май
Низкорентабельный бизнес вынужден будет поднять цены на свои товары и услуги – эксперт
11:57
30 май
В Украине наблюдается дефицит по всему спектру ранних овощей – эксперт
10:30
30 май
Піротехніки обласної ДСНС знищили старі боєприпаси
09:03
30 май
У жителя Генічеського району дільничні поліцейські вилучили понад кілограм розфасованих наркотиків
19:24
29 май
Владислав Мангер подякував депутатам облради за правду
18:21
29 май
У Голопристанському районі раніше судимий вкрав паркан з території школи
17:19
29 май
Управління поліції Херсонщини повідомили про останні злочини
16:17
29 май
Медаллю «За заслуги перед Херсонщиною» нагороджено відомого вченого-селекціонера
15:15
29 май
Обласна рада затвердила кандидатури до складу поліцейської комісії
14:13
29 май
Постійна робота задля боротьби з захворюванням на рак: облрада затвердила важливі рішення щодо онкодиспансеру
13:39
29 май
Продовжено дії договорів оренди комунального нерухомого майна
13:11
29 май
Депутати звернулися до Кабміну з проханням врегулювати питання оренди державного та комунального майна
12:29
29 май
Херсонська обласна рада погодила рішення про передачу обладнання для амбулаторій та шкіл
12:09
29 май
Херсонська обласна рада погодила нові програми та внесла зміни до існуючих
11:07
29 май
Херсонська обласна рада висловила повагу лікарям та медичним працівникам
Больше новостей