2:34

24 августа

межбанкпокупкапродажа
USD25.6225.64
EUR28.5928.61
RUB0.4050.406

Херсонська обласна рада постійно контролює безпеку та якість харчової продукції

Херсонська обласна рада постійно контролює безпеку та якість харчової продукції

Херсонська обласна рада регулярно здійснює контроль за дотриманням комунальними закладами вимог чинного законодавства з якості і безпеки харчової продукції, публічних закупівель, виконання умов договорів на постачання продуктів харчування тощо.

Так, під час опрацювання управлінням розвитку об’єктів спільної власності територіальних громад області виконавчого апарату Херсонської обласної ради аналізу закупівель продуктів харчування обласними комунальними закладами сфери соціального захисту населення, встановлено деякі факти порушень закупівлі твердого сиру Ушкальським психоневрологічним будинком-інтернатом для чоловіків.

Згідно аналізу ДП «Укрметртестстандарт» даний твердий сир не відповідає вимогам чинних державних стандартів і технічних умов для сиру твердого (містить 100% немолочних жирів). Відтак, потреба підопічних будинку-інтернату у твердому сирі задовольняється іншим продуктом, що призводить до невиконання натуральних добових норм харчування підопічних по сиру твердому.

Відповідно до Закону України «Про молоко та молочні продукти» молочні продукти – це продукти, одержані з молока або молочної сировини, які можуть містити харчові добавки, необхідні для виробництва, за умови, що ці добавки ні частково, ні повністю не замінюють складових молока (молочний жир, молочний білок, лактозу. Молоко, молочна сировина і молочні продукти повинні відповідати показникам безпечності та якості для харчових продуктів. У виробництві традиційних молочних продуктів забороняється використовувати жири та білки немолочного походження, а також будь-які стабілізатори і консерванти.

Згідно з Порядком визначення предмету закупівель, затвердженим наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, не передбачається придбання молоковмісних продуктів замість молочних продуктів, визначених нормативними актами щодо норм харчування у комунальних закладах.

Зважаючи на це, Херсонська обласна рада зобов’язала КЗ ХОР «Ушкальський психоневрологічний будинок-інтернат» для чоловіків терміново припинити придбання продукту «Російський народний сир» для харчування підопічних, вжити заходи з усунення недоліків у роботі закладу та повідомити обласну раду про проведену роботу до 24 травня 2019 року.

Також обласна рада доручила керівникам комунальних закладів, установ, підприємств, що є об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Херсонської області забезпечити неухильне дотримання законодавства України щодо безпеки та якості харчових продуктів, забезпечити суворий контроль відповідальних осіб за наявністю маркування продуктів харчування, відповідності продуктів харчування, які фактично надходять до закладу за договорами поставки, визначеному предмету закупівлі та вимогам нормативних документів щодо натуральних норм харчування, а також за розміщенням публічної інформації по укладеним договорам у повному обсязі у відповідності до вимог чинного законодавства.

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Код: Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код
Введите код:

Свежие новости

19:23
23 авг
На Херсонщині поліцейські зупинили автомобіль, в якому перевозили психотропні речовини на 300 тисяч гривень
18:21
23 авг
Херсонські патрульні повернули дитину до матері
17:19
23 авг
Патріотичний майданчик «Мирна країна, щаслива дитина»
16:17
23 авг
Бібліотека для дітей ім. Дніпрової чайки святкує 28-му річницю Дня Незалежності України
15:15
23 авг
Стало известно, кто получил подозрение в служебной халатности при реконструкции освещения в селе на Херсонщине
14:13
23 авг
На Херсонщине начальник почтового отделения получила подозрение в присвоении денег
13:11
23 авг
Херсон святкує День Державного Прапора України
12:09
23 авг
Поліцейські склали адмінпротокол у відношенні чоловіка, який чинив домашнє насильство відносно дітей
11:07
23 авг
Председатель Кочубеевской ОТО может получить штраф
10:05
23 авг
Рятувальники Херсонщини ліквідували 21 пожежу сухої рослинності та сміття
09:03
23 авг
Каховські оперативники вилучили коноплі елітного сорту на суму понад 350000 гривень
19:23
22 авг
Херсонський бізнес «відновив» таврійську природу на 11 мільйонів гривень
18:21
22 авг
Херсонські веслувальники завоювали на Кубку України сім нагород
17:19
22 авг
Знову на відкритих територіях Херсонщини горіли суха трава, пожнивні залишки та сміття
16:50
22 авг
На Херсонщині внаслідок пожежі згоріли дрова та паркан
16:17
22 авг
Податківці перевірили підприємців у Нижніх Сірогозах
Больше новостей