11:12

09 августа

межбанкпокупкапродажа
USD27.6227.91
EUR32.18 32.80
RUB0.330.38

Оксана Рукавішнікова: Люди з онкологією не мають залишатися сам на сам зі своєю хворобою

Оксана Рукавішнікова: Люди з онкологією не мають залишатися сам на сам зі своєю хворобою

Система охорони здоров’я – одна з тих галузей, яка проходить кардинальне реформування, починаючи від перепрофілювання медичних закладів до методів роботи та лікування людей. Медичні послуги мають бути доступними!

Саме процесу реформування медичної галузі був присвячений сьогоднішній захід, який відбувся в нетрадиційній атмосфері. За чашкою кави в конференц-залі готелю «Мускат» з головами об’єднаних територіальних громад говорили: заступник голови Херсонської обласної ради Оксана Рукавішнікова, головний лікар КЗ «Херсонський обласний центр громадського здоров’я» Юрій Ромаскевич та директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Віктор Короленко.

Зокрема, заступник голови Херсонської обласної ради Оксана Рукавішнікова зупинилась на обласній програмі боротьби з онкологічними захворюваннями на 2019 – 2023 роки, затвердженій рішенням XXIIІ сесії VII скликання від 08.02.2019.

«Чим була викликана необхідність створення цієї програми? В першу чергу, тим, що і до нас, як і до вас, щодня звертається величезна кількість людей, яким поставлено страшний діагноз «онкологія», з проханням допомогти фінансово у боротьбі з недугою. Проте, ті кошти, які ми виділяємо на матдопомогу, не можуть зберегти людське життя. Аби покращити ситуацію, ми створили онкопрограму, яка направлена на профілактику, раннє виявлення, лікування і паліативну допомогу», – відзначила у рамках заходу Оксана Рукавішнікова.

Херсонському обласному онкологічному диспансеру вже закупили ультразвукову діагностичну систему вартістю 2,3 млн грн та лінійний медичний прискорювач американського виробництва вартістю близько 42 млн грн, який дозволяє точно і за короткий час опромінювати пухлину. Наразі обладнання проходить устаткування. Та вже на найближчій колегії Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації його буде презентоване всім бажаючим. Окрім цього, оголошено тендер на придбання комп’ютерного томографа-симулятора для підготовки хворих для планування лікування на лінійному прискорювачі.

«Поки заклад укомплектовується медичним обладнанням лікарі онкодиспансеру за рахунок коштів обласного бюджету проходять підвищення кваліфікації та спецнавчання по роботі з новою апаратурою в найкращих фахівців, зокрема, в найближчий час херсонські онкологи відправляться на навчання до Швейцарії та Ізраїлю. Херсонська обласна рада поклала початок і сподівається, що спільними зусиллями громаді вдасться створити на Херсонщині висококваліфікований онкоцентр», – наголосила депутат облради.

Більш детальніше Оксана Олександрівна зупинилась на поясненні головам та представникам об’єднаних територіальних громад механізму фінансування обласної програми, оскільки певний відсоток (в залежності від кількості мешканців) співфінансуватиметься саме з місцевих бюджетів ОТГ.

Нагадаємо, на фінансування 5-річної Програми необхідно понад 500 млн грн. З державного бюджету планується залучити 181 млн грн, з обласного – близько 52 млн грн, з місцевих – 258 млн грн, інших джерел – 17 млн грн. І депутатський корпус принципово наполягає на тому, аби онкопрограма фінансувалася на 100% і на стільки ж виконувалася.

Тому заступник голови Херсонської обласної ради закликала голів ОТГ створити на місцях відповідні програми боротьби з онкологічною хворобою.

«Це мають бути невеликі програми, які б передбачали виділення коштів на лікування, на систематичне обстеження мешканців тощо. Люди з онкологією не мають залишатися сам на сам зі своєю хворобою», – наголосила Оксана Олександрівна.

За словами депутата обласної ради, онкопрограму можна використовувати і в цілях збільшення надходження прибуткового податку на територіях своїх громад.

«Чималий відсоток людей досі отримують зарплату в конвертах. Моя пропозиція – доповнити вже існуючі пільгові категорії (пенсіонери, інваліди, ветерани тощо) категорією людей, які сплачують податки до бюджету. Бо, таким чином, вони є співучасниками обласної програми. Також громада повинна зобов’язати людей вчасно проходити медичні огляди та обстеження, стимулюючи це шляхом створення належних умов та надання матеріальної допомоги тим, хто виконує вищезазначені вимоги», – поділилася своїм баченням заступник голови облради.

Про сам процес реформування медичної галузі розповіли: модератор заходу, головний лікар КЗ «Херсонський обласний центр громадського здоров’я» Юрій Ромаскевич та директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Віктор Короленко. Детальніше про це буде повідомлено додатково.

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Код: Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код
Введите код:

Свежие новости

10:34
09 авг
"Укрзализныця" возобновляет остановку поездов в "красных зонах"
09:03
09 авг
На курорті Херсонщини COVID-19 вперше виявили у місцевих жителів
19:23
08 авг
Укрзалізниця відновила рух 14 приміських поїздів
18:02
08 авг
Украина экспортировала 3 млн тонн зерновых и зернобобовых
16:37
08 авг
НБУ підрахував, як часто українці користуються платіжними картками
15:04
08 авг
Херсонские спасатели продезинфицировали 15 объектов социальной сферы
13:31
08 авг
Полиция предупреждает: на Херсонщине участились угоны мопедов
12:03
08 авг
Прикордонники відновили оформлення міжнародних рейсів в аеропорту «Херсон»
10:28
08 авг
На Херсонщині COVID-19 інфіковані ще 4 людини
09:03
08 авг
B Xepcoнe пpoйдут copeвнoвaния пo вeйкбopдингу
19:23
07 авг
На Херсонщині суха та спекотна погода стає причиною частих пожеж
18:21
07 авг
В Скадовске пенсионеры осваивают компьютер
18:19
07 авг
В Бериславском районе найден артефакт, относящийся к 14-му веку
17:19
07 авг
Підприємців попереджають про шахраїв
16:17
07 авг
Профільна комісія: зміни до Правил користування маломірними суднами, будівництво мостопереходу та розвиток аеропорту
15:15
07 авг
У Херсонському державному університеті працює «гаряча лінія»
Больше новостей