9:03

19 октября

межбанкпокупкапродажа
USD25.6225.64
EUR28.5928.61
RUB0.4050.406

Владислав Мангер: «Програма лікування онкозахворювань потребує великих коштів. Проте життя людей вартують дорожче»

Владислав Мангер: «Програма лікування онкозахворювань потребує великих коштів. Проте життя людей вартують дорожче»


Рішенням ХХІІІ сесії Херсонської обласної ради VII скликання створено обласну програму боротьби з онкологічними захворюваннями на 2019-2023 роки.

Лише у 2018 році на Херсонщині було виявлено 4184 хворих на рак, із них 25% – занедбані випадки, 51% – на І-ІІ стадії захворювання. Щороку страшний діагноз виявляють більш ніж у 4000 мешканців Херсонської області, майже 2000 помирають. Сьогодні ж на обліку Херcoнcькoгo обласного онкологічного диспансеру перебуває майже 29 тиc. хвoрих.

Із приходом на посаду голови Херсонської обласної ради Владислава Мангера, цю проблему було винесено на широкий загал та задіяно майже усі сили проти боротьби з онкологією. Так, за поданням заступника голови, депутата облради Оксани Рукавішнікової, Херсонська обласна рада ініціювала створення регіональної програми боротьби з онкологічними захворюваннями. Протягом декількох місяців над Програмою кропітливо працювали фахівці виконавчого апарату облради на чолі з Оксаною Рукавішніковою та Департамент охорони здоров’я облдержадміністрації. Перший результат був представлений широкому загалу на черговій колегії Херсонської обласної державної адміністрації, що відбулась наприкінці січня.

«Статистика вражає: рак є причиною 15% смертності населення і наздоганяє навіть серцево-судинні захворювання. Онкозахворювання забирають життя 14% чоловіків та 29% жінок працездатного віку. Херсонська обласна рада не просто спантеличена цими показниками, наразі ми робимо усе можливе, аби херсонські лікарі мали змогу якісно і своєчасно лікувати людей. Заклад вже має ультразвукову діагностичну систему вартістю 2,3 млн грн та лінійний медичний прискорювач виробництва США. Основна мета використання даного апарату – покращити якість лікування пацієнтів у відповідності до міжнародних стандартів, а також зменшити кількість негативних променевих реакцій. Вартість прискорювача – 41 870 000 грн», – коментує роботу Херсонської обласної ради Владислав Мангер.

Програма, якою опікується особисто голова облради та депутатський корпус, має на меті підвищити ефективність здійснення заходів із профілактики, раннього виявлення онкопатології, рівня надання медичної допомоги хворим зі злоякісними новоутвореннями, забезпечити умови для подовження та підвищення якості життя таких пацієнтів.

Одним із найголовніших факторів, що впливають на розвиток онкозахворювань, є екологія. Тому перший етап реалізації Програми передбачає створення екологічної карти Херсонської області, робота над якою триватиме до 1 липня 2019 року. Це необхідно для того, аби розуміти всі ризики, які загрожують жителям на території всієї області.

Далі – профілактика, яка є реальною перспективою вирішення проблем раку. Завдання Програми охопити жінок та чоловіків профілактичними оглядами не менше 95,5%, адже рання діагностика онкологічних захворювань підвищує шанси на успішне лікування. Велика відповідальність у попередженні й боротьбі з онкозахворюваннями ляже на медиків первинної ланки і лікарів сімейної медицини. Саме вони повинні спонукати пацієнтів до вчасних звернень, проходження обстежень, здійснення профілактики захворювань. Із метою налагодження чіткої роботи планується продовжувати виїзну роботу онкологів до мешканців віддалених сіл і селищ та запровадити систему телемедицини. Завдяки використанню засобів дистанційного зв’язку лікарі зможуть обмінюватися електронними повідомленнями (файлами УЗД, МРТ, МСКТ тощо), ставити діагнози та швидко реагувати на хворобу.

І найважливіший етап – лікування. В рамках Програми Херсонський обласний онкологічний диспансер буде забезпечено сучасною радіологічною та ендоскопічною апаратурою, згідно з табелем оснащення до 80% та висококваліфікованим медичним персоналом. Окрім онкологів, підвищення рівня підготовки пройдуть і молодші медичні працівники закладів охорони здоров’я всіх ланок.

«На фінансування 5-річної Програми необхідно понад 500 млн грн. З державного бюджету планується залучити 181 млн грн, з обласного – близько 52 млн грн, з місцевих – 258 млн грн, інших джерел – 17 млн грн. Звичайно, це – великі кошти, проте людське життя вартує дорожче. Крок за кроком ми вже починаємо купляти найнеобхідніше обладнання. І обласна державна адміністрація, і обласна рада об’єднали зусилля заради створення в Херсоні Південного регіонального центру променевої терапії, де зможуть отримувати лікування жителі не тільки нашої області, а й сусідніх регіонів», – зазначив голова обласної ради Владислав Мангер.

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Код: Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код
Введите код:

Свежие новости

19:23
18 окт
Депутати підтримали зміну найменувань закладів освіти
18:21
18 окт
Херсонська облрада прийняла рішення про створення КНП
18:04
18 окт
Минулої доби херсонські піротехніки знищили три вибухонебезпечні предмети часів минулих війн
17:19
18 окт
258 осіб отримують вищу освіту у рамках обласної програми
17:02
18 окт
За незаконне вирощування конопель житель Херсона проведе 3 роки за гратами
16:17
18 окт
Херсонська обласна рада ухвалила програму з ліквідації амброзії полинолистої на 2020-2023 роки
15:49
18 окт
Херсонська обласна рада надала дозвіл на продовження договорів оренди нерухомого майна
15:15
18 окт
Найвищими нагородами облради удостоєні Ерік Арушанян та його тренер
14:55
18 окт
У Бериславі буде створено філію відділення гемодіалізу: Херсонська облрада прийняла рішення
14:13
18 окт
Обласна рада підтримала активні громади – Рукавішнікова
13:50
18 окт
Херсонська облрада продовжила контракт з керівником Чорнобаївської санаторної загальноосвітньої школи-інтернату
13:36
18 окт
Обласна рада нагородила почесними нагородами херсонських боксерів
13:11
18 окт
На Херсонщині водні поліцейські попередили завдання збитків природньому середовищу на суму понад 91 мільйон гривень
12:29
18 окт
Владислав Мангер відзначив лікарів, які зберегли руку 15-річному підлітку
12:09
18 окт
На Херсонщине при перерегистрации выявлено более пятидесяти «сомнительных» авто
11:34
18 окт
Заступника голови ВГО «Союз Українок» нагороджено Почесною грамотою ВРУ
Больше новостей