0:20

19 января

межбанкпокупкапродажа
USD27.1927.42
EUR30.70 31.10
RUB0.320.38

Розпочалась процедура ІІІ обласного конкурсу проектів

Розпочалась процедура ІІІ обласного конкурсу проектів

Сьогодні розпочалась процедура ІІІ обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад сіл, селищ, міст Херсонської області.

Як повідомила заступник голови Херсонської обласної ради та ініціатор проведення конкурсу проектів Оксана Рукавішнікова, щороку зацікавленість місцевих громад до участі в конкурсі зростає.

«Так, якщо у І обласному конкурсі проектів 2017 року від органів місцевого самоврядування надійшов 21 проект, то для участі у ІІ обласному конкурсі проектів 2018 року надійшло вже 40 проектів (проте переможцями стали 35). Збільшилась і потреба учасників у коштах співфінансування з обласного бюджету: з 2546,92 тис. грн у 2017 році до 13677,3 тис. грн у 2018 році», - відзначила депутат обласної ради.

Перше засідання ради конкурсу було присвячене організаційним моментам. Члени ради погодили ряд основних питань. Зокрема затвердили напрямки, за якими конкурс проводитиметься у поточному році. Як і в минулому році, конкурсанти зможуть подавати свої проекти за тими ж дев’ятьма напрямками:

1) Запобігання виникненню природних та техногенних катастроф, підвищення безпеки життя мешканців громад, вирішення екологічних проблем.
2) Збереження історико-культурної спадщини.
3) Розвиток туристичної інфраструктури населених пунктів.
4) Заходи щодо енерго- та ресурсозбереження в закладах системи охорони здоров’я, освіти та соціального захисту.
5) Покращення системи житлово-комунального господарства та модернізація існуючої інженерної інфраструктури і комунікацій (окрім проектів, спрямованих на роботи з водогонами та водовідведенням, фінансування яких передбачено окремими програмами).
6) Організація ефективної системи надання соціальних послуг населенню.
7) Удосконалення механізмів організації громадського порядку та охорони довкілля.
8) Підтримка здорового способу життя населення, забезпечення безпеки життєдіяльності.
9) Удосконалення системи благоустрою населених пунктів.

Також рада конкурсу залишила чотири категорії учасників, що і в попередніх роках, та вирішила затвердити граничний обсяг фінансування проектів-переможців на рівні 20 млн грн. При цьому, фінансування проектів за рахунок коштів обласного бюджету здійснюватиметься за відповідними категоріями учасників. Так, на проекти сільських рад передбачено виділення коштів в сумі 6 млн грн; на проекти селищних рад та міських рад міст районного значення - 2 млн грн; на проекти районних рад, міських рад міст обласного значення та об’єднаних територіальних громад - 10 млн грн; на спільні проекти територіальних громад сіл, селищ, міст, районних рад та об’єднаних територіальних громад - 2 млн грн.

У ході сьогоднішнього засідання було ухвалено склад експертної групи, яка проводитиме перевірку проектів, та план проведення конкурсу. Так, останній день приймання проектів для участі в конкурсі – 01 липня 2018 року, далі розпочинає свою двомісячну роботу експертна група (до 30 серпня), а у період з 1 вересня по 30 жовтня відбуватиметься публічна презентація проектів за участі їх розробників. Наостанок члени ради конкурсу ініціювали перед головою Херсонської обласної ради видання розпорядження про проведення ІІІ обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад сіл, селищ, міст Херсонської області.

«Територіальні громади та органи місцевого самоврядування потребують нашої допомоги у вирішенні нагальних проблем. У кожної громади є свої проблеми. Комусь необхідно відремонтувати дитячий садок, комусь перекрити покрівлю школи чи будинку культури, привести до санітарних норм їдальню та харчоблок, відновити водопостачання... Але, якщо «дрібні» питання вони в змозі самостійно вирішити за кошти місцевого бюджету, то глобальні – потребують додаткових джерел фінансування. З цією метою і був створений обласний конкурс проектів, особливістю якого є 50-відсоткове фінансування проектів-переможців. Ми стараємось підтримувати всі починання та ідеї наших конкурсантів і, таким чином, мотивуємо територіальні органи до активної роботи», - висловив свою позицію щодо важливості такого конкурсу голова Херсонської обласної ради Владислав Мангер.

Нагадаємо, наразі майже всі учасники першого конкурсу, який відбувся у 2017 році, втілили свої проекти у життя. Детальніше за посиланням.

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Код: Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код
Введите код:

Свежие новости

19:30
10 дек
За період «червоної зони» поліцейські Херсонщини виявили близько 4 тисяч порушень карантину
18:00
10 дек
У Генічеському районі патрульні евакуювали авто з траси — його водій «джекпот» для інспекторів
16:30
10 дек
Завтра в крупнейшем херсонском ТРЦ состоится открытие новогодней елки
15:00
10 дек
«Ее будет не узнать», - жителям Херсона пообещали кардинальное преображение Набережной
13:30
10 дек
На Новый год херсонцам предложат елки в горшках и наборы веточек
12:00
10 дек
Херсонцам, перешедшим на автономное отопление, продолжают приходить платежки от ТЭЦ
10:30
10 дек
З 15 грудня буде змінено номер телефону Контакт-Центру херсонського Водоканалу
09:00
10 дек
Оперативна інформація щодо поширення коронавірусу на Херсонщині 09.12.2021
18:00
09 дек
В Бериславском районе из-за бешеного кота в селе объявили карантин
15:50
09 дек
Суд продлил арест Мангеру при отсутствии доказательств его вины или мотива, – защита
15:00
09 дек
Xepcoнcькoму пiдпpиємcтву нapaxoвaнo збитки зa зaбpуднeння пoвiтpя близькo 700 тиc. гpн
13:30
09 дек
У Херсонській області – спалах африканської чуми свиней
12:00
09 дек
Еще сотню гаражей и 45 киосков планируют демонтировать в Херсоне
10:30
09 дек
Камень и дерево ー в Херсоне владельцев МАФов обязали переделать конструкцию согласно архетипу
09:08
09 дек
COVID-19 на Херсонщині: за добу померли 5 пацієнтів, захворіли 135
19:30
08 дек
B Xepcoнe eдвa нe пoгиб oxpaнник лoдoчнoгo пpичaлa
Больше новостей