16:10

16 ноября

межбанкпокупкапродажа
USD25.5125.55
EUR28.4928.54
RUB0.3920.393

Завершено конкурс проектів: десятки населених пунктів Херсонщини отримають фінансову підтримку від обласної ради

Завершено конкурс проектів: десятки населених пунктів Херсонщини отримають фінансову підтримку від обласної ради

Херсонська обласна рада погодила виділення коштів на вирішення нагальних проблем десятків населених пунктів регіону. 17 жовтня відбулось засідання ради ІІ обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад сіл, селищ, міст Херсонської області.

На жаль, сільські, селищні, районні та мські ради не завжди можуть вирішувати свої проблеми самотужки. І головною причиною цього є брак коштів у місцевих бюджетах. Керівництво та депутати Херсонської обласної ради усвідомлюють необхідність фінансової допомоги населеним пунктам. Неважливо, хто звертається за сприянням – місто Каховка, чи невелике село з Високопільського або Великолепетиського району. Адже скрізь живуть люди, які зв’язали своє життя з Херсонщиною. Саме для допомоги у вирішенні злободенних проблем на сесії облради ще у 2017 році за ініціативою заступника голови Оксани Рукавішнікової депутати прийняли рішення «Про оголошення обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад сіл, селищ, міст Херсонської області», який у 2018 році вже проходить вдруге.

У рамках засідання ради конкурсу були презентовані 35 проектів на загальну суму 28522,87 тис.грн, у т.ч. співфінансування з обласного бюджету – 12238,90 тис.грн, розроблених органами місцевого самоврядування. Усі вони протягом останніх місяців опрацьовувались експертною групою та підтримані радою конкурсу. На їхню реалізацію, окрім коштів із обласного бюджету, мають бути залучені кошти місцевих бюджетів та представників бізнесу й меценатів. Слід зазначити, що вперше подано 2 спільні проекти на співфінансування з обласного бюджету майже на 1,0 млн.грн. кожний, один з яких об’єднав зусилля 7 сільских рад та 1 районної ради на ремонт Голопристанської центральної районної лікарні.

Керівники сільських, селищних, районних, міських рад та ОТГ подавали свої проекти за наступними напрямками:

– заходи щодо енерго- та ресурсозбереження в закладах системи охорони здоров’я, освіти та соціального захисту (12 проектів);
– підтримка здорового способу життя населення (10 проектів);
– удосконалення системи благоустрою населених пунктів (7 проектів);
– покращення системи житлово-комунального господарства та модернізація існуючої інженерної інфраструктури і комунікацій (4 проекти);
– організація ефективної системи надання соціальних послуг населенню (2 проекти).

Варто відзначити, більшість проектів стосуються ремонтних робіт у закладах гуманітарної сфери (будинках культури, дитячих садках та школах), придбання техніки для комунальних господарств, створення дитячих та спортивних майданчиків тощо. Так, наприклад Райська сільська рада Новокаховської міської ради отримає кошти на будівництво спортивного комплексу на території села Тополівка, а Новопокровська сільська рада Новотроїцього району – на будівництво ліній зовнішнього освітлення на декількох вулицях.

Презентації багатьох учасників конкурсу дійсно заслуговують на увагу. Вони не просто доповідали про ремонтні роботи “мовою цифр”, а чітко окреслювали наявні питання та шляхи їх вирішення, демонструючи обізнаність у житті своїх населених пунктів, ілюстрували проблеми світлинами та відеозаписами, відповідали на всі питання членів ради конкурсу. Надзвичайно важливим є той факт, що у розробці та демонстрації проектів брала участь молодь. Так, співвиконавцями проекту Чорнобаївської сільської ради “Реконструкція парку в селі Чорнобаївка по вулиці Покровській” стали учень 10 класу Чорнобаївського НВК Роман Кротов та учень 9 класу Херсонського академічного ліцею ім. Мішукова Богдан Чеснок. А учень 11 класу Дар’ївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів ім. А. Шульги Данило Щеголь не просто презентував проект розвитку “Парк Героїв” у рідному селі Дар’ївка Білозерського району – він був ідейним натхненником та одним із розробників. Школяр вразив членів ради конкурсу своєю ерудованістю, вмінням аналізувати проблеми та донести інформацію. Саме така молодь зможе підняти країну на новий рівень за умови підтримки з боку органів влади та місцевого самоврядування. І саме таке підростаюче покоління буде задавати вектор розвитку нашої держави.

Окремо варто акцентувати увагу на роботі депутатів обласної ради, які увійшли до складу ради конкурсу та продемонстрували, що проблеми сіл, селищ та містечок їм не чужі: більшість описаних головами органів місцевого самоврядування питань відомі народним обранцям з облради. Деякі депутати навіть взяли участь у розробці проектів. Так, Геннадій Гомон, який є головним лікарем Нижньосірогозької центральної районної лікарні презентував проект щодо ремонту приміщень рентгенологічного кабінету у «рідному» закладі.

Рада конкурсу рекомендувала усім учасникам брати участь у розробці проектів та подавати їх на розгляд обласної ради у наступному році. Лише спільними зусиллями органів місцевого самоврядування різних рівнів Херсонщина зможе ліквідувати моменти, які гальмують її розвиток.

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Код: Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код
Введите код:

Свежие новости

15:15
16 ноя
В Каховке дендропарк превращают в свалку
14:13
16 ноя
Хоккей. Завтра херсонский "Днепр" сыграет с харьковским "Динамо"
13:11
16 ноя
Ремонт сельского клуба на Херсонщине: правоохранителям предстоит расследовать новые обстоятельства дела
12:09
16 ноя
Впроваджено проект: В Асканії-Новій придбано нове обладнання для стоматологічного кабінету
11:07
16 ноя
Каховка может появиться на карте профессионального футбола Украины
10:05
16 ноя
Министерские чиновники попались на браконьерстве в нацпарке на Херсонщине
09:03
16 ноя
Відео дня. Херсонські "рогаті" перетворилися на "плазунів"
19:23
15 ноя
Завтра на Херсонщині очікується сніг з дощем
18:21
15 ноя
У Олешківському районі вогнеборці ліквідували загорання у житловому будинку
17:19
15 ноя
Херсонець засуджений на 4 роки ув’язнення за крадіжки з лікарень і шкіл
16:17
15 ноя
У Херсоні відкрили табличку пам'яті Володимира Сініцина, який загинув у зоні АТО
15:15
15 ноя
Дело о получении взятки каховскими военкомами: следствие заинтересовали "бумажки" с фамилиями призывников
14:13
15 ноя
На имущество херсонского перевозчика наложен арест из-за ДТП
13:11
15 ноя
Турция и Китай остаются главными торговыми партнерами Херсонщины
12:09
15 ноя
Олешковская мэрия хотела упростить себе жизнь, но нарвалась на неприятности
11:07
15 ноя
Херсонка пыталась провезти в Польшу запрещенный предмет для самозащиты
Больше новостей