0:06

22 октября

межбанкпокупкапродажа
USD25.5125.55
EUR28.4928.54
RUB0.3920.393

Воєнком Сергій Кока

Воєнком Сергій Кока

Що чекає на мобілізованого за дверима військкомату? Чи каратимуть за неприбуття? Що несе із собою мобілізація для керівників підприємств? «Херсонські факти» вирішили розпитати про це та інше обласного військового комісара Сергія Коку.
– Сергію Васильовичу, на часі розпочалися три черги мобілізації. Скільки хлопців з Херсонщини мають стати до лав армії сьогодні?
– Згідно Указу, мобілізація почалася з 20 січня і триватиме 210 діб. В першу чергу, згідно планів, які ми отримали, Херсонська область має поставити 3 тисячі військовозобов’язаних до Збройних сил України. Друга черга стартуватиме з квітня, триватиме 60 діб, третя також 60 діб. Поки що на 5 і 6 чергу планів не отримали. Всі військовозобов’язані будуть призвані тільки в навчальні частини та на полігони. Такі частини є в Миколаєві, у Київській, Сумській, Полтавській областях.
– Чи всім забезпечує держава зараз мобілізованого? Може, варто із собою прихопити берци?
– Після отримання повістки кожен військовозобов’язаний має прибути до комісаріату. Так склалася ситуація, що якісний стан обліку за кілька останніх років був втрачений через дії минулої влади. Тепер нам доводиться відновлювати її майже з нуля. Тому повістки ми направляємо практично кожному, аби визначити придатність до служби, схилити їх пройти медкомісію. Якщо чоловік визнаний придатним до служби, його забезпечують одягом, взуттям, харчуванням. Тільки після підготовки, яка триватиме місяць, новобранці рушать до бойових, технічних або тилових підрозділів. Там також будуть навчання, виконання вправ зі стрільби та водіння. Лише з отриманням бойових наказів у складі підрозділу вони можуть бути направлені в зону АТО. Там забезпечення більш якісне: є кевларові каски та бронежилети.
– Які санкції очікують на тих, хто ігнорує захист Батьківщини та українські закони щодо мобілізації?
– У разі неявки та при порушенні правил мобілізації до громадян застосовується адміністративна відповідальність у вигляді штрафу від 170 до 510 гривень. Якщо має місце повторне порушення - штраф від 510 до 1700 гривень. Також є штрафи для посадових осіб - вони більші. До речі, ці санкції незабаром будуть підвищені.
– Що ви маєте на увазі під санкціями для посадових осіб? Невже штрафуватимуть яких-небудь керівників підприємств, чиновників?
– Керівники підприємств мають подати до військкомату списки працівників та список техніки, яка є в робочому стані. Це допоможе якісно провести заходи мобілізації на території області. Вже потроху подають списки, але не всі. Такий облік також втрачено. Раніше була подібна система. Перед тим як, скажімо, продати авто або перевезти його в іншу область, власник мав повідомити про це у комісаріат. Тепер такий облік поновлено. Зараз дуже важкий стан у державі, тому техніку потрібно поставити на користь Збройних сил країни. Нічого не поробиш, є обов’язок перед державою. Така техніка послужить на користь Україні і буде залучена для виконання завдань, а потім повернута власникові. За користування нею запланована держава компенсація.
– Чи є хоча б один випадок покарання за ігнорування «запрошення» до військкомату чи неподання списків? Адже деякі громадяни ховаються від повісток – начебто не мешкають за адресою прописки…
– Військовозобов’язаний має протягом 7 днів після зміни місця проживання повідомити про це у військовий комісаріат. Інакше це порушення. Наразі ми тільки подаємо до прокуратури протоколи на таких осіб та на тих керівників підприємств, які не дають списки військової техніки та списки своїх працівників.
– А які є пільги для мобілізованих, які для учасників АТО? Добре мотивують?
– Звісно, виплачується грошове забезпечення, а в зоні АТО фінансове забезпечення збільшується вдвічі. Якщо мобілізований отримає до 3 тисяч гривень на місяць, то в зоні АТО ця сума зростає до шести. Сплачуються також кошти за відрядження, матеріальна допомога при демобілізації. Кожен роботодавець, від якого на службу пішов військовозобов’язаний, має поновити його потім на робочому місці.
Учасникам АТО передбачаються пільги на безоплатне одержання ліків та санаторно-курортне лікування, 70% знижка за користування житлом, 75% знижка плати за комунальні послуги - усього 22 пункти пільг. Це навіть не стільки мотивація, скільки піклування держави про тих, хто захищав її.
– Багатьох лякає не стільки мобілізація, скільки відбуття на передову…
– Побоювання є в кожного. Втім, ворога треба зупинити і якнайшвидше. Я впевнений: до нас росіяни не дійдуть! Всі віки чоловіки йшли на захист своїх сімей, жінок, дітей, захищали свою незалежність…

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Код: Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код
Введите код:

Свежие новости

19:19
21 окт
На новых украинских заводах сотрудников приходится заново обучать работе – предприниматель
17:51
21 окт
Эксперты: За год в Украине катастрофически подорожали овощи
16:23
21 окт
В Украине запустили горячую линию, куда можно жаловаться на нечестные субсидии соседей
14:55
21 окт
Курс доллара в 2019 году будет находиться в коридоре между 30 и 40 гривнами - эксперт
13:27
21 окт
Новая система регистрации проживания может привести к мошенничеству и злоупотреблениям - эксперт
11:59
21 окт
Украинцы дорого платят за продукты низкого качества - эксперт
10:31
21 окт
Украинские школьники будут искать работу не ради большого заработка, а ради самореализации – эксперт
09:03
21 окт
Бэби-боксы в Украине: в Минсоцполитики рассказали, кто не получит «пакет малыша»
19:12
20 окт
Отопление и горячая вода в Украине подорожают как минимум на 15% - эксперт
17:45
20 окт
В Украине из-за медреформы начнут массово закрываться больницы – медик
16:18
20 окт
Профессиональное образование реформируют
14:51
20 окт
Борщевой набор до конца года подорожает на 40% - эксперт
13:24
20 окт
Сохранить мобильный номер при смене оператора можно будет с 1 мая 2019 года
12:38
20 окт
Херсон на три дня стал столицей украинской реабилитологии
11:57
20 окт
Стоимость газа в Украине должна быть вдвое ниже нынешней – эксперт
10:30
20 окт
Производителям сигарет не позволят занижать цены
Больше новостей